DuPont otevírá v Praze globální výzkumné centrum silničních povrchů

Panorama1

Praha, 19. března 2014 – Společnost DuPont dnes oficiálně oznámila zahájení činnosti globálního výzkumného střediska Global Paving Center (GPC) v Praze. Výzkumné centrum se věnuje asfaltovým modifikacím pro zákazníky z oblasti silničního stavitelství v Evropě, Blízkém východě a v Africe. Nyní získává globální status a špičkové vybavení, které mu umožní reagovat na specifické požadavky zákazníků kdekoliv na světě.

„Od svého otevření v roce 2009 poskytlo výzkumné středisko služby více než 80 klientům ve 40 zemích, čímž přispělo k razantnímu zvýšení kvality pozemních komunikací v celém regionu. Unikátní zkušenosti s procesy silničního stavitelství, které jsme získali za posledních pět let, budou nyní moci využít i zákazníci v dalších regionech,“ řekl Thomas Oury, EMEA Director for DuPont Packaging & Industrial Polymers. „Jako součást globální sítě kompetenčních center společnosti DuPont bude tým vědců a technologických expertů pražského střediska podporovat klienty a prodejní aktivity společnosti DuPont po celém světě. Využije k tomu své unikátní know-how a špičkové přístrojové vybavení, stejně jako výhody plynoucí z přímého propojení v rámci kompetenční sítě,“ pokračuje Oury.

Globální inovační centrum zaměstnává tým expertů včetně vědců s unikátními zkušenosti s technologiemi a produkty v oblasti silničních materiálů. Středisko poskytuje zkoušky a technické a legislativní poradenství pro producenty asfaltových směsí, silniční stavitelství nebo zpracovatelský průmysl. Od roku 2009 potvrdilo výzkumné středisko své zkušenosti s aplikacíDuPont™ Elvaloy® modifikací na mnoha případech v různých klimatických podmínkách, od odolnosti proti olejům pro letiště či terminály ve Skandinávii nebo na Sibiři, přes dálnice vystavené vysokým teplotám na Sahaře nebo na Blízkém východě až po vysoce zatěžované dálnice Jihoafrické republiky.

Jedním z posledních úspěchů je otevření moderního terminálu na modifikované asfalty (PMB) v Ghaně s největší kapacitou pro podobnou výrobu v oblasti subsaharské Afriky. Produkcí je možné pokrýt ročně až 660 km silnic špičkovými asfaltovými směsmi DuPont a zvýšit tak každodenní bezpečnost pro statisíce ghanských řidičů.

„Společnost DuPont investovala do zkušeností soustředěných v pražské laboratoři, aby mohla poskytnout služby a poradenství všem svým zákazníkům a tím v konečném důsledku vylepšit kvalitu silničních materiálů. Jsme rozhodnuti využívat zdejší expertízu v globálním měřítku a plně zapojit místní středisko do naší globální kompetenční sítě,“ uvedl Luigi Robbiati, Vice President Communications, Marketing and Sales EMEA & Regional Director Western and Central Europe.

 „Tým pražského výzkumného střediska nevyvíjí pouze nová složení, jeho cílem je také porozumět a identifikovat potřeby zákazníků a připravit pro ně komplexní řešení na bázi asfaltových modifikací, která zohlední specifické nároky silničního stavitelství v rozličných podmínkách. Naši specialisté pomáhají zákazníkům přímo na místě, kde poskytují cenné technologické a procesní poradenství,“ popisuje Lukáš Bartek, Sales & Marketing Manager DuPont Packaging & Industrial Polymers ECEMEA.

Výzkumné centrum také získalo prestižní ocenění Czech Innovation Award (stříbrnou medaili) za nejlepší spolupráci mezi akademickým a komerčním sektorem v roce 2011. Ocenění bylo uděleno za výzkumnou činnost, na které se podílela společnost DuPont a České vysoké učení technické v oboru nových a inovativních technických řešení v oblasti silničního stavitelství, včetně využití plastového odpadu z obalových materiálů a odpadu z automobilového průmyslu (založené na polymerech etylenu) v asfaltových směsích. Aplikace těchto směsí může nahradit 30 až 100 % asfaltových směsí a tím zásadně snížit závislost na fosilních palivech.

Pro více informací o společnosti DuPont a jejích aktivitách v oblasti silničního stavitelství navštivte: http://asphalt.dupont.com.