Plasty, polymery a pryskyřice

Divize DuPont Polymery nabízí řešení dotvářená ve spolupráci se zákazníky

Společnost DuPont má jedinečné know-how o materiálech a výborné postavení na mezinárodní scéně a je jedním z nejúspěšnějších výrobců termoplastů, elastomerů, hotových součástí a biopolymerů.

V divizi DuPont Polymery spolupracujeme se svými zákazníky ve snaze jejich produkty zlepšit. K lepším produktům a lépe fungujícím procesům i k inovacím, jež přinesou prospěch jak jim, tak celé komunitě.

Podílíme se na řešení zásadních problémů, u nichž je klíčová opravdu vysoká úroveň kvality a funkčnosti. Kromě jiného se zaměřujeme na obnovitelné polymerní materiály získávané z nepotravinářské biomasy a   na další možnosti zmírnění závislosti moderní civilizace na fosilních palivech.  Naše práce přispívá ke snižování spotřeby pohonných hmot a k pozvolnému posunu k udržitelnějšímu modelu dopravy, ke zvyšování produktivity výrobních provozů, zkvalitňování komunikačních nástrojů i progresivnímu vývoji zdravotnických produktů a interiérového vybavení.

Společnost DuPont se dlouhodobě soustředí na výzkum a vývoj a nepolevuje ani dnes, kdy už se může chlubit řadou velkých úspěchů, například vynálezem nylonu, neoprenu a vlákna Kevlar®.  Je globálním hráčem, který je velmi aktivní na místní úrovni. Technickou podporu nabízí v 65 zemích světa a její výrobní závody jsou strategicky rozmístěny po Asii, Evropě a Severní a Latinské Americe.