Naše webové stránky používají soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout lepší možnosti a online služby. Budete-li pokračovat, vyjádříte tak svůj souhlas s tím, abychom používali soubory cookie v souladu s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Sportovní zboží

Materiály pro sportovní zboží

Odvětví sportovního zboží vyžaduje použití pevných, vysoce účinných, ale nákladově efektivních materiálů. Společnost DuPont nabízí širokou škálu materiálů, jako jsou pryskyřice, vlákna a ochranné vrstvy, vhodných pro toto náročné použití.

Staňte se partnerem společnosti DuPont a pracujte na nových a strhujících způsobech použití v odvětví sportovního zboží.  Využijte schopnost společnosti DuPont inovovat a vyrábět nové cenově výhodné materiály spolu s vašimi vlastními znalostmi zákazníků, trhu a aplikací k přípravě a výrobě vynikajících nových komponent a aplikací. 

Pryskyřice Surlyn® se vyznačuje výbornou tvarovatelností, vysokou odolností před pořezáním a skvělou pružností, což z ní činí vynikající materiál k výrobě svrchních vrstev golfových míčků či kuželek, bodyboardů, sněžnic a další potřeb pro zimní sporty.  Ionomerové pryskyřice DuPont™ HPF k výrobě golfových míčků se zpracovávají tavením, vyznačují se vysokou kompresí a pružností a jsou vhodné k výrobě jader a plášťů. 

Výkonné polymery společnosti DuPont, jako jsou polyacetalová pryskyřice Delrin®, termoplastický elastomer Hytel® a nylonová pryskyřice Zytel®, jsou lehké, vysoce odolné a mají další vysoce funkční vlastnosti. Tyto rysy jsou nezbytné k výrobě vázání sněžnic, kolečkových bruslí a popruhů & s přezkami pro nejrůznější outdoorové aktivity.

Pěna obsahující ethylen-vinylacetátový kopolymer Elvax® se zase výborně hodí k výrobě tvarovaných mezipodešví do obuvi.  Rychlost lyží a snowboardů zvýšíte nanesením vrstvy fluoropolymeru Zardoz® NotWax®.  A aramidové vlákno Kevlar® se používá k výrobě komponent sportovního zboží od cyklistických přileb, oděvů pro motocyklisty, trupů plachetnic a lodí, obuvi pro horskou turistiku a komponenty raket po baseballové rukavice, & helmy pro chytače, trupy kánoí a kajaků, karoserie závodních automobilů, & popruhy a lyže či lyžařskou obuv.