Průmyslové ochranné oděvy

Průmyslové ochranné oděvy – pro bezpečné zvládání pracovních úkolů

Je-li bezpečnost pracovníků na prvním místě, stačí znát pouze jedno jméno výrobce průmyslových ochranných oděvů vynikající kvality – DuPont.

Naši vědci a technici vytvořili a podrobili přísným zkouškám materiály, které přispívají k ochraně proti teplu, plamenům a ohni, elektrickému oblouku, pořezání, chemikáliím, pevným částicím, olovu, azbestu, plísním a nebezpečným aerosolům. Tyto materiály procházejí nepřetržitými dalšími inovacemi. Bez ohledu na to, zda působíte v oboru zpracování ropy a plynu, automobilovém průmyslu, chemickém průmyslu, zemědělství, potravinářství, všeobecné průmyslové výrobě nebo údržbě, vždy existuje špičkové průmyslové řešení vyvinuté společností DuPont, které je vhodné pro činnosti, které musíte provádět.

Zjistěte více o úloze, kterou sehrává každá ze značek nabízených společností DuPont v oblasti průmyslové bezpečnosti.

 

DuPont™ Nomex® je značka ochranných oděvů proti teplu a plameni

Oděvy vyráběné z vláken Nomex® jsou ze své podstaty odolné proti ohni, odlehčené pro zvýšené pohodlí a prodyšné. Inovativní tkaniny Nomex® rychle odvádí pot, což přispívá ke zvýšení pocitu sucha a pohodlí uživatele.

Nomex® je velmi ekonomické řešení z hlediska nákladů na použití, a to díky své výjimečné trvanlivosti. Tkanina může poskytovat také dodatečnou ochranu proti chemickým rizikům, je-li opatřena vhodnou fluorokarbonovou povrchovou úpravou.

 

DuPont™ Kevlar® na ochranu proti teplu, pořezání a odření – navíc pohodlně padnoucí

Vlákno Kevlar® umožňuje výrobcům nabízet produkty, které jsou pevné i při vysokých teplotách, a díky tomu je ideální pro výrobu prstových i palcových rukavic na ochranu proti teplu a žáru. Kevlar® je inherentně nehořlavý a netaví se – na rozdíl od nylonu, polyesteru a polyetylénu. Kromě svářečů a slévačů důvěřují rukavicím a oděvům vyráběným z vlákna Kevlar® také pracovníci v automobilovém průmyslu, ocelárnách, sklárnách a kovozpracujících provozech po celém světě.

 

DuPont™ Tyvek® pro všeobecnou ochranu v průmyslu

Oděvy Tyvek® umožňují dosažení ideální rovnováhy mezi ochranou, trvanlivostí a pohodlím zaměstnanců v průmyslových provozech a v prostředích s kontrolovanou úrovní znečištění, včetně výrobního, farmaceutického či automobilového průmyslu a energetiky.

 

DuPont™ Tychem® pro komplexní protichemickou ochranu

Oděvy Tychem® přispívají k ochraně havarijních zásahových jednotek i pracovníků v široké řadě průmyslových oborů. Protichemické ochranné oděvy vyráběné z materiálu Tychem® byly testovány na odolnost proti široké řadě nebezpečných chemikálií.

 

Kombinézy DuPont™ ProShield® pro činnosti bez expozice nebezpečným látkám

Kombinézy vyráběné z materiálu ProShield® jsou navrženy tak, aby přispívaly k ochraně pracovníků před pevnými částicemi, které nejsou klasifikovány jako nebezpečné, a před lehkým kapalným postřikem.

ZNAČKY SPOLEČNOSTI DUPONT

PŘÍPADOVÉ STUDIE

INFORMACE A NÁMĚTY