Služby průmyslového čištění

Služby průmyslového čištění

Služby průmyslového čištění zahrnují vše od pravidelné údržby až po čištění zásobníků, takže pracovníci se mohou setkávat s nejrůznějšími druhy rizik v často obtížných nebo nebezpečných podmínkách Kromě bezprostředních nebezpečí souvisejících s vdechováním výparů a účinky nebezpečných částic, chemikálií a biologických látek je nutno brát v úvahu i dlouhodobá zdravotní rizika. Proto je nezbytné vybrat správný druh ochranného oděvu pro konkrétní riziko.

Služby průmyslového čištění často zahrnují práci ve výbušném prostředí nebo stísněných prostorech, jako jsou sila, kanály, úseky křídel letadel a podzemní tunely, kdy je nutno používat bezpečnostní postroje a další vybavení, které může vyžadovat vysokou tělesnou námahu.

 

Spolehlivá ochrana proti chemikáliím v extrémních prostředích

Ochranné oděvy vyráběné z materiálů DuPont™ Tyvek® a DuPont™ Tychem® jsou odolné, lehké a dostupné v širokém rozsahu velikostí. Tyto oděvy jsou odolné proti roztržení a oděru, přičemž udržují úroveň ochrany po celou dobu použití, protože bariérová textilie zůstává nedotčena.

 

Design není pouze záležitostí vzhledu a podstata spočívá v detailu!

Celkový design ochranného oděvu je rozhodujícím prvkem, který je nutno brát v potaz při jakémkoli posuzování účinnosti ochrany, kterou tento oděv poskytuje. Design tedy není pouze synonymem pro vzhled. Sehrává zásadní úlohu i při tom, jak ochranný oděv padne a jak je účinný. Zkoušeli jste někdy navléci ochrannou rukavici pod rukáv obleku a nepodařilo se vám to? Došlo někdy u ochranného obleku, který jste nosili, k roztržení v rozkroku nebo podpaží? Praskly vám někdy švy u obleku, když jste se pohybovali? Stává se, že se při otáčení hlavy odhaluje brada a krk? Odkrývají se při provádění pohybů nad hlavou předloktí?

Ochranné obleky vyráběné společností DuPont jsou navrženy tak, aby poskytovaly ochranu, pohodlí a volnost pohybu. Oděvy vyráběné společností DuPont jsou podrobovány přísným postupům kontroly kvality, které zahrnují jednoznačně definovanou četnost pro fyzické vlastnosti tkaniny, švů i celého oděvu, ochrannou bariéru, testy přizpůsobení postavě a vizuální inspekci kvality, přičemž rozsah těchto kontrol překračuje minimální požadavky související s certifikací CE.

 

Pokrokové detaily zajišťující spolehlivou ochranu

Obleky DuPont jsou speciálně navrhovány tak, aby umožňovaly použití v kombinaci s dalším bezpečnostním vybavením. Například kapuce kombinéz typu 3-B řady Tychem® nebo typu 4-B řady Tyvek® Classic Plus jsou speciálně navrženy tak, aby těsně přiléhaly okolo celoobličejové masky. Další nové konstrukční prvky, které pomáhají zvyšovat bezpečnost, jsou (podle jednotlivých modelů):

  • Zdokonalené technologie švů:
    - Pevné švy, šité a překryté ochrannou páskou z bariérového materiálu, který je stejně nepropustný jako základní tkanina oděvu. Naopak jednoduchý svařovaný šev (jeden krok, nižší výrobní náklady) může vykazovat slabá místa v oblasti svárů nebo kapilární kanálky umožňující průnik kontaminace. Obleky DuPont se vyrábějí za použití dvou kroků: prošití stehu a přelepení stehu páskou, takže švy jsou pevné a není nutno dělat kompromisy související s propustností švu pro chemikálie.
    - „Inteligentní švy”, které jsou přihlášeny k patentování, představují novou technologii poskytující zvýšenou odolnost proti kapalnému postřiku oproti konvenčním šitým švům.
  • Elastické pruhy v pase jsou vlepené pro minimalizaci stehových otvorů a maximální ochranu
  • Podložky zipů vyrobené z ochranné textilie Tyvek®
  • Palcová poutka (která jsou důležitá při práci se zvednutými pažemi, kdy zabraňují vyhrnování rukávů)
  • Integrované ponožky (určené k nošení uvnitř ochranné obuvi nebo holínek)
  • Kotníkové klopy (kombinované s integrovanými ponožkami), které se převlékají přes ochranné holínky, poskytují ideální utěsnění.

ZNAČKY SPOLEČNOSTI DUPONT

PŘÍPADOVÉ STUDIE

INFORMACE A NÁMĚTY