Lakovny – Osobní ochranné prostředky

Lakovny – osobní ochranné prostředky

Tyvek® chrání vaše zdroje

Díky ochranné bariéře vestavěné do textilie Tyvek® přispívají kombinézy k nepřetržité, účinné a vysoce efektivní ochraně. Textilie Tyvek® má ultrajemný povrch, který odpuzuje anorganické kapaliny a aerosoly s nízkou koncentrací a zároveň působí proti ulpívání pevných částic. Kombinézy Tyvek® splňují také požadavky na ochranu typu 5 proti pevným částicím (EN ISO 13982-1) a dosahují extrémně nízkých hodnot průniku dovnitř oděvu.

Kombinézy Tyvek® v sobě spojují vysoce kvalitní ochranu, odolnost a pohodlí. K produkci textilií Tyvek® se využívá jedinečný výrobní proces, který vytváří materiál propouštějící vzduch i vodní páru. Oděvy z textilie Tyvek® jsou extrémně lehké (42 g/m2), měkké a poddajné a jsou navrženy tak, aby nositelům poskytly svobodu pohybu. Díky jednovrstvé struktuře je textilie Tyvek® také extrémně odolná vůči oděru a roztržení.

Společnost DuPont nabízí širokou škálu řešení poskytujících chemickou ochranu kategorie III pro většinu povrchových úprav a nanášení laků vyžadujících ochranu typů 5 a 6 nebo 4, 5 a 6: kombinézy Tyvek® 500 Industry, Tyvek® 500 Xpert, Tyvek® 600 Plus, Tyvek® 400 Dual a doplňky Tyvek®.

Průmyslové testy typu „kráterového testu“ (používaného v automobilovém průmyslu) prokázaly, že ochranné oděvy vyrobené z textilie DuPont™ Tyvek® neuvolňují látky, které by mohly způsobit poškození laků. Protože oděvy z textilie Tyvek® jsou vyrobeny z extrémně hustých, souvislých a pevných vláken polyetylénu, nepouštějí ani neuvolňují složky poškozující povrch, takže se minimalizuje riziko kontaminace povrchů při jejich úpravách. Vedle toho kombinézy Tyvek® pomáhají chránit povrchy před kontaminací způsobenou vlasy, kůží a částicemi z oděvu nošeného pod ochranným oblekem. Kombinace hladkého povrchu ochranných oděvů Tyvek® a jejich antistatické úpravy pomáhá zabránit částicím v ulpívání.

 

Vyspělá ochrana: Oděvy a doplňky Tychem® 6000 F
K ochraně proti široké škále toxických rozpouštědel nebo izokyanátů (např. během přípravy nebo ve fázi mísení) nabízí DuPont lehké, pevné a vysoce účinné oděvy řady DuPont Tychem® 6000 F a doplňky (rukávníky, zástěru, plášť a protiskluzné návleky). Oděv Tychem® 6000 F také přispívá k ochraně proti biologicky nebezpečným látkám, široké škále vysoce koncentrovaných anorganických chemikálií a mnoha organickým chemikáliím a pevným látkám. Textilie Tychem® je stejně jako Tyvek® velmi lehká a vykazuje minimální třepení. Je také odolná proti roztržení a oděru a neobsahuje žádná plniva ani pojiva, která by textilie mohla uvolňovat. U rizik vyplývajících z organických rozpouštědel, například aromatických sloučenin a alifatických uhlovodíků, by mělo být rovněž zváženo použití ochranných kombinéz Tychem® 6000 F.

Další informace o tom, jak se při aplikaci nátěrů a laků účinně chránit, se dozvíte kliknutím sem a v průvodci údaji o permeaci.

 

ZNAČKY SPOLEČNOSTI DUPONT

PŘÍPADOVÉ STUDIE

INFORMACE A NÁMĚTY