Rozhovor s nákupčími společnosti Ledoux, pány Barbinkem a Guillaudem

Zaměstnanci francouzské společnosti Groupe Ledoux využívají kombinézy Tyvek® při provádění každodenních činností. V tomto rozhovoru vysvětlují manažeři Morgan Barbinek a Maurice Guillaud, proč pro ochranu svých pracovníků zvolili právě Tyvek®.

Novinář: Dobrý den, jako nákupčí průmyslové společnosti zabývající se průmyslovým projektováním, renovací a údržbou používáte kombinézy Tyvek®. V jakých podmínkách potřebujete ochranu, kterou poskytují kombinézy DuPont™ Tyvek®?

Maurice Guillaud: Jedním z našich úkolů je renovace strojních zařízení v továrnách na automobily a železniční techniku. Zabýváme se demontáží, posuzováním, opravami a opětovnou montáží těchto strojních zařízení.

Po desítkách let ve výrobě může být strojní zařízení, když začínáme pracovat, mimořádně znečištěné od kontaminovaného prachu a kapalin. Proto používáme kombinézy Tyvek®, aby naši technici zůstali čistí. Je snazší vyměnit kombinézu než prát pracovní oděv, který by musel být v některých případech měněn dvakrát denně. Naši technici nosí tyto kombinézy na hrubou práci v podmínkách, kde se ušpiníte opravdu rychle. Důležité je, že kombinézy jim nebrání v pohybu.

Morgan Barbinek: Při projektování speciálních strojních zařízení začínáme od úplného začátku. Navrhujeme nástroje pro výrobu součástí vozidel (pro automobilový a letecký průmysl), které se budou používat každodenně, nebo nástroje sloužící pro skladování, manipulaci a balení potravin a léků. Občas musíme pracovat se speciálními normami a výrobky a právě tehdy se využívají kombinézy Tyvek®, které nabízejí optimální ochranu proti postřiku, ale současně zajišťují uživatelům volnost pohybu.

Kombinézy Tyvek® využíváme i pro základní práce, například pro čištění či údržbu v průmyslových objektech, stejně jako pro lakování dílů a montážních celků. Kombinézy Tyvek® jsou hladké a odpuzují vodu, takže uživatelé se těší úplné svobodě pohybu a současně zůstanou v suchu. Kombinézy jsou navíc jednorázové a lehké, vhodné pro provádění prací i v jiných provozech, což je poměrně významná výhoda.

Novinář: Existuje několik konkurenčních značek. Proč jste vybrali právě kombinézy Tyvek®?

M.G & M.B: Spotřebujeme asi stovku kombinéz za rok. Zkoušeli jsme levnější verze, ale naši technici byli vždy zklamáni: buď byly příliš tuhé, snadno se trhaly, případně byly kombinézy v elastických oblastech zápěstí, kotníků nebo kapuce příliš volné, nebo nebyly dostatečně pevné. Navíc byly kombinézy příliš silné, těžké, bylo v nich horko apod. To vše představuje další důvody, proč volit ochranné kombinézy Tyvek®. Kromě toho pracujeme v souladu s několika průmyslovými normami, včetně např. ISO 9001, a proto jsme těmto normám uzpůsobili i politiku odpovědného nákupu. Skutečnost, že materiál, který se využívá pro výrobu kombinéz Tyvek®, se vyrábí v Evropě, představuje další faktor, který naše rozhodování ovlivnil.