Profesor Tytonius předvádí ochranné schopnosti materiálu DuPont™ Tyvek®

DuPont představuje profesora Viktora Tytonia, kybernetického vědce, který se specializuje na téma ochrany pracovníků a chemických ochranných oděvů a materiálů.

V sérii videoklipů provádí profesor Tytonius vědecké experimenty se záměrem odhalit účinnost tří netkaných textilií, jimiž jsou Tyvek®, MPF (mikroporézní film) a materiál SMS (vyrobený technologií Spunbond-Meltblown-Spunbond). Tato nová, jedinečná a poutavá digitální animace, která vědecké poznatky přibližuje zábavným, zajímavým a přesto poučným způsobem, může sloužit také jako užitečný nástroj pracovníkům při výběru ochranných oděvů i uživatelům oděvů, kteří tak mohou lépe pochopit, jakým způsobem jsou chráněni, a díky tomu také lépe akceptovat své pracovní kombinézy.

Příběh materiálu Tyvek®
Tento příběh, který je rozdělen do několika kapitol vyprávěných v průběhu určitého časového období, vysvětluje a zdůrazňuje hlavní rozdíly mezi materiálem Tyvek®, mikroporézními filmy (MPF) a materiály SMS.

ch1

Kapitola 1

ch2

Kapitola 2

ch3

Kapitola 3

Kapitola 1 objasňuje, že od vytvoření materiálu Tyvek® v roce 1955 je nyní k dispozici celá řada podobných materiálů, z nichž nejznámější jsou materiály MPF a SMS. Ve své působivé laboratoři profesor Tytonius srozumitelně předvádí, že fyzikální vlastnosti těchto tří textilií nejsou stejné a že tyto materiály poskytují velmi rozdílné úrovně ochrany a komfortu.

kapitole 2 pak profesor zkoumá hlavní strukturu těchto materiálů pod mikroskopem a testuje účinnost bariéry, kterou má každý materiál poskytovat. Z výsledků laboratorních pokusů vyjde najevo, že materiály mají rozdílnou účinnost. Současně jsou srozumitelně vysvětleny důsledky těchto rozdílů ve skutečném pracovním prostředí.

kapitole 3 profesor Tytonius odhaluje několik nezvratných vědeckých důkazů o vlastnostech rozdílných struktur z hlediska protichemických ochranných vlastností. Provádí pokusy, při kterých zkouší odolnost proti penetraci a permeaci podle harmonizovaných norem a vysvětluje získané výsledky.

kapitole 4 profesor Tytonius zjišťuje, do jaké míry je zachována funkčnost tří typů protichemických ochranných textilií po jejich oděru. Tyto pokusy odhalují, že účinnost nových a lehce odřených textilií může být velmi rozdílná, přičemž napodobují " ochranu při použití" a ukazují, co může nastat za podmínek skutečného používání, jestliže při prováděné práci dojde k odření oděvu.

Tato inovativní a vtipná animovaná prezentace přináší důležité vědecké sdělení: chcete-li získat maximální ochranu, která dokáže obstát při plánované práci, měli byste investovat do nejlepších dostupných kombinéz. Profesor Tytonius provází své diváky na cestě, která přibližuje řadu důkazů zdůrazňujících odlišnost materiálu Tyvek®.