Ochranné kombinézy DuPont™ pro farmaceutický průmysl

 

Kombinézy DuPont jsou navrženy pro odvětví farmacie, výroby lékařských zařízení a biotechnologií, v nichž se požaduje vysoký standard v oblasti kontroly částicové a mikrobiologické kontaminace, ať už jde o výrobu léčiv, lékařských přístrojů nebo údržbu v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.

NOVINKA! Kombinézy a doplňky DuPont™ Tyvek® IsoClean®

Ochranné oděvy DuPont™ Tyvek® IsoClean® určené pro kontrolovaná prostředí splňují nejnáročnější požadavky na čisté prostory, v nichž je kontrola kontaminace a sterilní prostředí základním požadavkem. Tyvek® IsoClean® vykazuje nejnižší stupeň uvolňování částic v nabídce oděvů DuPont. Je nabízen ve sterilní (SAL 10-6) i nesterilní variantě balení a zpracování.

 

Oděvy zpracované čistým postupem a sterilní oděvy a doplňky Tyvek® IsoClean® jsou sterilizované gama zářením (zajištění sterility na stupni 10-6), speciálně zpracované a zabalené s ohledem na minimalizaci uvolňováním částic. Usnadňují aseptické oblékání pro lepší řízení rizik, souvisejících se zajištěním sterility. Systém balení slouží jako klíčový prvek při snižování rizika kontaminace při přesunu oděvů do čistých prostor.

Klíčové výhody oděvů Tyvek® IsoClean® :

·         Nejnižší úroveň uvolňování částic v rámci sortimentu DuPont (metoda zkoušení v Helmkeho bubnu, kategorie I)

·         Minimalizace rizika křížové kontaminace, obousměrná ochrana a odolnost proti opotřebení.

·         Zpracování a balení v souladu s vašimi specifikacemi. Tento sortiment je k dispozici ve variantě zpracování čistým postupem a sterilní i nesterilní variantě (hromadné balení). Výrobky zpracované čistou metodou a sterilní oděvy jsou baleny do obalu s dvojitou bariérou za účelem lepšího řízení sterility a snadného přesunu oděvů do čistých prostor

·         Vhodné pro čisté prostory do třídy GMP A (ISO třída 4/5)

·         Certifikace CE v souladu s evropskou směrnicí o osobních ochranných prostředcích

·         Oděvy Tyvek® IsoClean® (s kódem varianty DS) splňují požadavky kategorie III (typ 5-B,6-B) na osobní ochranné prostředky a také normu ISO 16602 pro globální požadavky

·         Doplňky Tyvek® IsoClean® (provedení MS a vybrané nepředčištěné hromadně balené modely) splňují požadavky kategorie I na osobní ochranné prostředky

·         Varianty provedení: ochranná kombinéza, plášť, pokrývka vlasů, kapuce, návleky na obuv, rukávník, laboratorní plášť atd. Chcete-li vidět celý sortiment, přejděte sem.

 

Ochranné kombinézy DuPont Tyvek®

DuPont™ Tyvek® 500 Xpert nabízí nejvyšší ochranu typu 5 a typu 6. Na základě desítek let zkušeností v oboru nabízí oděvy Tyvek® 500 Xpert zvýšenou ochranu proti celé řadě rizik od postřiku chemickými látkami na bázi vody, přes ohrožení farmaceutickými a radioaktivními částicemi až po biologická rizika.

Oděvy DuPont™ Tyvek® 600 Plus spojují odolnost kombinézy typu 4 s trvanlivostí, ochranou a pohodlím oděvu Tyvek®. Tyvek® 600 Plus se vyrábí z textilie Tyvek®, ale tyto kombinézy nabízejí navíc výhodu prvků ochranného provedení a přelepených švů. Pomáhají zajistit účinnou bariéru proti mnoha anorganickým chemickým látkám na bázi vody v nízkých koncentracích, nebezpečným částicím malých rozměrů a biologickým rizikům. Tyto kombinézy jsou ideální pro činnosti, které vyžadují účinnou celotělovou ochranu nabízenou oblekem typu 4, protože při nich hrozí expozice těžkým kapalným aerosolům či toxickým pevným částicím. Ale protože jsou robustní a zároveň prodyšné, nabízejí ideální vyvážení chemické i částicové ochrany a pohodlí.

Tyvek® 500 Labo funguje jako bariéra, která pomáhá chránit jak uživatele před chemickými riziky, tak proces před kontaminací ze strany uživatele.

Ochranné kombinézy DuPont™ Tychem®

Tychem® je inovativní řada textilií tvořených vícenásobnými bariérovými vrstvami, které poskytují ochranu před chemickými a biologickými riziky. Z důvodu pevnosti využívají tyto laminované textilie podložku Tyvek® a představují tak robustní řešení s vysokou úrovní chemické bariéry při netypicky nízké hmotnosti. Kombinézy Tychem® 2000 C zajišťují bariérovou ochranu proti řadě koncentrovaných anorganických chemikálií a biologických rizik. Oděvy Tychem® 4000 S zajišťují ochranu proti vysoce koncentrovaným anorganickým a některým organickým chemikáliím. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly dobrou pohyblivost a pohodlí pro příjemnější nošení. Oděvy Tychem® 6000 F nabízejí nejširší chemickou bariéru, pomáhající chránit pracovníky proti řadě toxických průmyslových organických chemikálií, vysoce koncentrovaným anorganickým chemikáliím (i pod tlakem), částicím a biologickým rizikům. Tychem® 6000 FR ThermoPro: nastavuje nový standard pro některá vysoce riziková prostředí a poskytuje komplexní trojnásobnou ochranu proti rizikům postřiku kapalnými chemickými látkami, požáru a elektrického oblouku.

Profesionální pomoc při výběru správného ochranného řešení

Společnost DuPont nabízí celou řadu podpůrných nástrojů na pomoc s hodnocením rizik a výběrem oděvů: od webových aplikací a podpory při hodnocení rizik na pracovišti ze strany specialistů a chemiků divize DuPont Personal Protection až po testování bariéry proti chemické permeaci pro vaše konkrétní chemické látky. Pro podrobnosti ohledně celého sortimentu oděvů DuPont a údaje o permeaci textilií přejděte na vyhledávač produktů DuPont™ SafeSPEC™ a prohlédněte si řešení navržená pro vaše činnosti na adrese www.safespec.dupont.co.uk