Naše webové stránky používají soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout lepší možnosti a online služby. Budete-li pokračovat, vyjádříte tak svůj souhlas s tím, abychom používali soubory cookie v souladu s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

DuPont™ Vertisan® fungicid

řeší houbové choroby žita, pšenice, ječmene a tritikale

Fungicidní přípravek Vertisan® obsahuje účinnou látku penthiopyrad ze skupiny karboxamidů. Je to zcela nova účinná látka z nové generace fungicidů s odlišným systémem účinku.

DuPont™ Vertisan® fungicid řeší houbové choroby žita, pšenice, ječmene a tritikale. Účinná látka penthiopyrad je širokospektrální inhibitor mitochondriální respirace a je rozváděn v listu lokálně systémově (od báze po špičku listu) a translaminárně (od svrchní ke spodní straně listu). Penthiopyrad účinkuje preventivně a kurativně, zabraňuje klíčení spór a indukuje reakci obranných genů hostitele. V důsledku toho jsou celé listy spolehlivě a dlouhodobě chráněny proti infekci houbovými patogeny.

Hlavní výhody:

  • Nová účinná látka penthiopyrad ze skupiny karboxamidů
  • Kontroluje všechny hlavní listové (houbové) choroby žita, ječmene, pšenice a tritikale
  • Silný kurativní a dlouhodobý preventivní účinek
  • Pozitivně ovlivňuje fyziologii obilniny a tím i výnos

Informace uvedené na těchto stránkách mají pouze orientační povahu. Před použitím si vždy přečtěte etiketu/návod k použití.