Naše webové stránky používají soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout lepší možnosti a online služby. Budete-li pokračovat, vyjádříte tak svůj souhlas s tím, abychom používali soubory cookie v souladu s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

DuPont™ Explicit® Plus insekticid

hubí zavíječe a bázlivce kukuřičného (hlavní škůdci kukuřice)

Explicit® Plus je nový kontaktní a požerový insekticid na bázi účinné látky indoxakarb, která má rychlou, vysokou a dlouhodobou účinnost proti housenkám motýlů.

Explicit® Plus

Balení přípravku Explicit® Plus

DuPont™ Explicit® Plus insekticid obsahuje účinnou látku indoxakarb, která působí na zavíječe kukuřičného a bázlivce kukuřičného (hlavní škůdci kukuřice). Jedinečnou vlastností tohoto insekticidu je jeho účinnost za vyšších teplot, kdy se jeho účinnost ještě prodlužuje. Indoxakarb blokuje přenos sodíkových iontů do nervových buněk a tím okamžitě paralyzuje nervovou soustavu. Nejpozději do 4 hodin od aplikace ustává žír a během 1 – 2 dnů dochází k usmrcení škodlivého organismu. Účinkuje rovněž ovicidně a hubí všechna larvální stádia citlivých druhů hmyzu. Výhodou účinné látky indoxakarb je její lipofilní vlastnost, díky které je dobře absorbována voskovou vrstvou kutikul a působí tzv. translaminárně.

Hlavní výhody:

  • Vynikající účinek na motýly (škůdci kukuřice)
  • Unikátní způsob účinku
  • Rychlá penetrace do kutikuly
  • Bezpečný pro necílové organizmy
  • Nízká dávka na hektar

Informace uvedené na těchto stránkách mají pouze orientační povahu. Před použitím si vždy přečtěte etiketu/návod k použití.