Naše webové stránky používají soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout lepší možnosti a online služby. Budete-li pokračovat, vyjádříte tak svůj souhlas s tím, abychom používali soubory cookie v souladu s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Průmyslové biotechnologie

Udržitelná řešení pro stále rostoucí populaci

Průmyslové biotechnologie představují obrovský příslib pro řešení globálních problémů. Nabízejí nové možnosti, jak uspokojit celosvětovou poptávku po potravinách, krmivech, pohonných hmotách a materiálech a zároveň zmírnit dopad lidské činnosti na životní prostředí.

Společnost DuPont při vývoji biotechnologických řešení klade důraz na maximální funkčnost a výkon a také na to, aby produkty měly co možná nejpříznivější vliv na životní prostředí. Řídí se zásadou, že je třeba neustále pracovat na inovacích, a tak průběžně zdokonaluje své produkty a procesy. Materiály, které byly zpočátku vnímány jako „alternativní“, se tak postupně stávají standardem.

Biotechnologická řešení společnosti DuPont jsou určena kupříkladu pro výrobu krmiv, potravin, detergentů, textilních materiálů, koberců, produktů pro osobní hygienu a biopaliv. Již se nám podařilo vytvořit první biomateriály, bio-propandiol (Bio-PDO®) a Sorona®, a v současné době děláme velké pokroky ve vývoji technologie pro zpracování celulózového etanolu.

Věříme, že cestou k řešení hlavních problémů, s nimiž se lidstvo musí vyrovnávat, je inkluzivní inovace. Pokud budeme efektivně spolupracovat s našimi partnery a úspěšně propojíme své znalosti z oblasti biotechnologie, chemie a technologií materiálů, bioekonomika nemusí zůstat jen nedostižným snem.

POUŽITÍ A APLIKACE