Tyvek-UK_Header-UA-6_DAM_DuPont_Tyvek_UV_Facade_1250x328

Systémy obkladů chránících proti dešti

Odolná ochrana pro fasády s otevřenými spoji

Systémy obkladů chránících proti dešti se liší od ostatních konstrukcí stěn, protože i když je fólie stále přímo upevněna ke konstrukci, nachází se za izolační vrstvou. Přesné stanovení vhodného materiálu závisí na riziku kondenzace v těchto místech, což je dáno zejména teplotou.

Trvalá ochrana otevřených a provětrávaných fasád chránících proti dešti

Moderní otevřené a provětrávané fasády chránící proti dešti umožňují široké možnosti, pokud jde o vzhled pro použití architekty a také stavbaři. Otevřené a provětrávané fasády chránící proti dešti jsou trvale vystaveny povětrnostním vlivům, takže je nezbytné, aby byla použita další fólie, která dlouhodobě chrání vniřní konstrukce před přístupem vzduchu, vlhkosti a UV zářením.

Ochranná fólie Tyvek® UV Facade byla vyvinuta speciálně pro fasádní systémy chránících proti dešti s otevřenými spárami a nese označení CE pro tyto způsoby použití – to vám zaručuje úplnou shodu s přísnými směrnicemi EU pro stavební materiály.

Splnění zkoušky stárnutí

Aby získala své označení CE pro fasádní systémy chránících proti dešti s otevřenými spárami, musela fólie Tyvek® UV Facade odolávat 5000 hodinám umělého stárnutí vystavením UV záření s následným vystavením teplotám až 70 °C po dobu 90 dnů. Pro srovnání, CE požadavky pro standardní použití na stěnách/střechách vyžadují pouze vystavení UV záření po dobu 336 hodin.

Tyvek® UV Facade je větrotěsná a vodotěsná, avšak stále paropropustná. Je určena pro otevřené a provětrávané fasádní systémy chránících proti dešti ze dřeva, kovu, kamene a jiných materiálů, je extrémně lehká, pružná a její instalace je velmi jednoduchá.

Spolu s parozábranami DuPontTM AirGuard® Sd5, Sd23 nebo Reflective tvoří fólie Tyvek® dodatečné řešení obvodového pláště budovy, které umožňuje řídit pronikání vlhkosti, je vhodná pro fasády a podporuje dosahování optimálních úspor energie.

Naše kompletní řada pásek DuPont a příslušenství umožňuje bezproblémové použití se všemi těmito produkty, pro dosažení dokonalejšího utěsnění – a dokonce vyšších úspor energie.

VÝROBKY A SLUŽBY SPOLEČNOSTI DUPONT

 • Tyvek® Solid Silver

  DuPont™ Tyvek® Solid Silver je fólie odrážející teplo, která může pomoci vylepšit tepelnou účinnost systémů stěn v létě odrážením až 90 % sálavého tepla a v zimě snížením tepelných ztrát prouděním.

 • Tyvek® FireCurb® Housewrap

  Zvyšte ochranu budov na další úroveň díky DuPont™ Tyvek® FireCurb™ Housewrap –­ samozhášecí fólii s výhodami difuzní fólie Tyvek®.

 • Tyvek® Housewrap

  DuPont™ Tyvek® Housewrap je paropropustná difuzní fólie pro stěny, která poskytuje ochranu proti vlhkosti dřevěným, ocelovým a betonovým stěnám.

 • Tyvek® UV Facade

  DuPont™ Tyvek® UV Facade poskytuje optimální ochranu proti UV záření, větru a vlhkosti, a je prověřenou volbou pro systémy otevřených obkladů chránících proti dešti.

 • tyvek-airguard-thumbnail

  Tyvek® AirGuard® Smart

 • Tyvek® Soft

  Tyvek® Soft je odolná lehká difuzní fólie pro stěny, která je vzduchotěsná, vodotěsná a ideální pro použití u dřevostaveb.

 • AirGuard® Reflective

  DuPont™ AirGuard® Reflective je nízkosálavá izolace, která může v kombinaci se vzduchovou mezerou zvýšit tepelný komfort odrážením až 95 % sálavého tepla zpět do budovy.

 • AirGuard® Sd5

  DuPont™ AirGuard® Sd5 je pevná průhledná parozábrana, která zlepšuje vzduchotěsnost prostřednictvím snižování tepelných ztrát prouděním a úniku vzduchu, a také minimalizuje riziko kondenzace v prostoru izolace střechy a stěn.

 • Butylová páska Tyvek®

  Butylová lepicí páska DuPont™ Tyvek® zajišťuje vlhkotěsné a vzduchotěsné spoje difuzních fólií Tyvek® nebo parozábran AirGuard® a široké řady materiálů.

 • Oboustranná páska Tyvek®

  Oboustranná lepicí páska DuPont™ Tyvek® je zdokonalená těsnicí páska, která spojuje všechny fólie Tyvek® a hladké povrchy a účinně těsní přesahy fólií.

 • Metalizovaná páska Tyvek®

  Metalizovaná páska DuPont™ Tyvek® je jednostranná odrazivá vodotěsná lepicí páska, která se používá pro utěsnění překrytí střešních difuzních fólií Tyvek® Solid Silver a parozábran DuPont™ AirGuard®.

 • Páska na fasády Tyvek® UV Facade

  Páska Tyvek® UV Facade je jednostranná lepící UV páska, která je určena pro použití s fóliemi Tyvek® UV Facade pro zajištění odolného utěsnění překrytí, prostupů a spojů.

INFORMACE A NÁMĚTY