Tyvek-UK_Header-UA-4_Getty155073831_1250x328

Dřevostavby

Dřevostavby s fóliemi DuPont Tyvek® a AirGuard®

Dřevostavby jsou oblíbené díky své univerzálnosti, jednoduchosti a nízké hmotnosti. Stavební fólie DuPont™ Tyvek® pracují ještě na dalším zlepšení dřevostaveb – zvyšováním jejich životnosti a komfortu interiéru.

Dvojí problémy – dvojí ochrana

Dřevostavby potřebují účinnou ochranu proti dvěma potenciálním rizikům: vnějším povětrnostním vlivům a vnitřní kondenzaci. Difuzní fólie DuPont Tyvek® a parozábrany AirGuard® řeší oba problémy najednou – tím, že umožňují vodní páře unikat skrz vnější obvodový plášť, přispívají ke vzduchotěsnosti a snižování tepelných ztrát.

Typy aplikací

Fólie DuPont Tyvek® a parozábrany AirGuard® jsou vhodné pro mnoho typů dřevostaveb. Pomáhají chránit stavební materiály budovy proti pronikání vlhkosti a zlepšují tepelné vlastnosti.

Účinná ochrana proti vnějším vlivům

Doporučujeme instalaci paropropustné fólie DuPont, která bude chránit izolaci a konstrukci dřevostavby.

Tyvek® chrání stavební materiály budovy proti prostupu dešťové vody před dokončením vnějších plášťů. Pomáhá také vzduchově utěsnit stěnu a omezovat tepelné ztráty. Význam této vlastnosti se bude pravděpodobně zvětšovat s rostoucími nároky na vzduchotěsnost v požadavcích na tepelné vlastnosti v rámci stavebních předpisů.

Tyvek® Housewrap, Soft, Solid Silver a UV Facade dosahují odolnosti vůči prostupu vody v souladu s normou EN 13859 pro podkladní pásy. Prostřednictvím difuzních fólií DuPontTM Tyvek® FireCurbTM přináší společnost DuPont novou úroveň ochrany – k ověřeným vlastnostem fólií Tyvek® přidává účinné samozhášecí vlastnosti.

Účinná ochrana proti vnitřním vlivům

Pro maximální energetickou účinnost je důležité nainstalovat parozábranu, která zlepší vzduchotěsnost a omezí kondenzaci. Parozábrany AirGuard® jsou speciálně navrženy tak, aby eliminovaly nekontrolovaný únik vzduchu, snižovaly tepelné ztráty prouděním a poskytovaly precizně navržený systém regulace pronikání vodní páry.

K nekontrolovanému úniku vzduchu dochází skrz mezery mezi vrstvami izolace a skrz vlasové praskliny v sádrokartonových obkladech. Ke vzniku těchto vad běžně dochází během procesu vysychání budovy, jsou však způsobovány také sedáním a tepelným pohybem během celé životnosti budovy. Pokud parozábrany AirGuard® nainstalujete tak, aby všechny přesahy a prostupy byly utěsněny, zajistí trvalé řešení tohoto problému pro jakýkoli typ budovy.

Parozábrany AirGuard® jsou 100% vzduchotěsné. AirGuard® Sd5, Sd23 a AirGuard® Reflective jsou také zcela vodotěsné. Nabízejí precizně navrženou regulaci prostupu vodní páry pro vnitřní stěny a splňují požadavky normy EN 13984. Takže ať už používáte parozábrany AirGuard® Sd5, Sd23, Smart či Reflective, můžete se spolehnout na jejich schopnost regulovat kondenzaci a zvyšovat energetickou účinnost.

Doplňky pro dlouhodobou funkčnost

Společnost DuPont vyvinula řadu doplňků Tyvek®, které doplňují fólie DuPont Tyvek® a parozábrany AirGuard® a přinášejí tak kompletní trvale udržitelné řešení.

Těsnicí pásky Tyvek®, včetně pásky Tyvek® UV Facade a DuPontTM FlexWrap NF, jsou speciálně navrženy tak, aby pomáhaly utěsnit obvodový plášť, omezovat nekontrolovaný únik vzduchu a poskytovat dlouhodobou trvanlivost. Jejich vynikající lepicí vlastnosti i za extrémní vlhkosti umožňují použití na stěnách jak v interiéru, tak v exteriéru.

VÝROBKY A SLUŽBY SPOLEČNOSTI DUPONT

 • Tyvek® Solid Silver

  DuPont™ Tyvek® Solid Silver je fólie odrážející teplo, která může pomoci vylepšit tepelnou účinnost systémů stěn v létě odrážením až 90 % sálavého tepla a v zimě snížením tepelných ztrát prouděním.

 • Tyvek® FireCurb® Housewrap

  Zvyšte ochranu budov na další úroveň díky DuPont™ Tyvek® FireCurb™ Housewrap –­ samozhášecí fólii s výhodami difuzní fólie Tyvek®.

 • Tyvek® Housewrap

  DuPont™ Tyvek® Housewrap je paropropustná difuzní fólie pro stěny, která poskytuje ochranu proti vlhkosti dřevěným, ocelovým a betonovým stěnám.

 • Tyvek® UV Facade

  DuPont™ Tyvek® UV Facade poskytuje optimální ochranu proti UV záření, větru a vlhkosti, a je prověřenou volbou pro systémy otevřených obkladů chránících proti dešti.

 • tyvek-airguard-thumbnail

  Tyvek® AirGuard® Smart

 • Tyvek® Soft

  Tyvek® Soft je odolná lehká difuzní fólie pro stěny, která je vzduchotěsná, vodotěsná a ideální pro použití u dřevostaveb.

 • AirGuard® Reflective

  DuPont™ AirGuard® Reflective je nízkosálavá izolace, která může v kombinaci se vzduchovou mezerou zvýšit tepelný komfort odrážením až 95 % sálavého tepla zpět do budovy.

 • AirGuard® Sd5

  DuPont™ AirGuard® Sd5 je pevná průhledná parozábrana, která zlepšuje vzduchotěsnost prostřednictvím snižování tepelných ztrát prouděním a úniku vzduchu, a také minimalizuje riziko kondenzace v prostoru izolace střechy a stěn.

 • Butylová páska Tyvek®

  Butylová lepicí páska DuPont™ Tyvek® zajišťuje vlhkotěsné a vzduchotěsné spoje difuzních fólií Tyvek® nebo parozábran AirGuard® a široké řady materiálů.

 • Oboustranná páska Tyvek®

  Oboustranná lepicí páska DuPont™ Tyvek® je zdokonalená těsnicí páska, která spojuje všechny fólie Tyvek® a hladké povrchy a účinně těsní přesahy fólií.

 • Metalizovaná páska Tyvek®

  Metalizovaná páska DuPont™ Tyvek® je jednostranná odrazivá vodotěsná lepicí páska, která se používá pro utěsnění překrytí střešních difuzních fólií Tyvek® Solid Silver a parozábran DuPont™ AirGuard®.

 • AirGuard® Sd23

  AirGuard® Sd23 je vysoce jakostní transparentní parozábrana se špičkovou mechanickou pevností.

INFORMACE A NÁMĚTY