Tyvek-UK_Header-UA-8_DAM_15_DuPont_Tyvek&Airguard_Strathaven_1250x328

Vnitřní vzduchotěsnost

Účinná tepelná izolace a vnitřní vzduchotěsnost

Podle nové Evropské směrnice o energetické náročnosti budov musejí budovy být více energeticky úsporné než kdy dříve. Cílem je vytvořit vzduchotěsné konstrukce bez vzniku kondenzace, které by spojovaly teplotní účinnost s komfortem.

Proč je vzduchotěsnost tak důležitá?

Přestože tepelné ztráty prouděním nejsou obvykle v běžných výpočtech hodnoty součinitele prostupu tepla U zdůrazňovány, patří mezi významné příčiny energetických ztrát a zvyšování emisí oxidu uhličitého. To znamená, že omezením úniku ohřívaného či ochlazovaného vzduchu z budov můžete výrazně snížit spotřebu energie i náklady.

K nekontrolovanému úniku vzduchu dochází skrz mezery mezi vrstvami izolace a skrz vlasové praskliny v sádrokartonových obkladech. Ke vzniku těchto vad běžně dochází během procesu vysychání budovy, jsou však způsobovány také sedáním a tepelným pohybem během celé životnosti budovy. Jakákoli vrstva obvodového pláště, která nemá absolutní spojitost, je potenciálně slabým místem.

Parozábrany vhodné pro střechy, stěny a podlahy pomáhají snižovat tepelné ztráty prouděním a zároveň poskytují vysoce specializovanou regulaci vodní páry difuzním systémům. Pokud parozábranu nainstalujete tak, aby všechny přesahy a prostupy byly utěsněny, bude zajišťovat účinnou regulaci kondenzace a vzduchotěsnost jakémukoli typu budovy.

Parozábrany AirGuard® a těsnící doplňky Tyvek®

Vrstvy pro řízení prostupu vzduchu a vodní páry DuPont™ AirGuard® mohou výrazně zvýšit účinnost tepelné izolace a pomoci vám tak ekologicky dosahovat stavebních záměrů. Pokud parozábrany AirGuard® nainstalujete tak, aby všechny přesahy a prostupy byly utěsněny, zajistí vnitřní vzduchotěsnost jakéhokoli typu budovy a pomohou tak bojovat proti tepelným ztrátám prouděním – tedy nekontrolovanému úniku vzduchu zevnitř stavby ven. Umožňují také účinnou regulaci kondenzace, aby byly izolace i stěny spolehlivě a trvale suché.

Parozábrany a lepící pásky DuPontTM AirGuard® vám pomohou utěsnit mezery a zlepšit vnitřní vzduchotěsnost vaší budovy. Jsou plně kompatibilní s difuzními fóliemi Tyvek® a jsou vyvinuty pro dlouhodobou funkčnost a odolnost.  

Fólie AirGuard® Smart jde ještě o krok dál a při změně úrovně vlhkosti automaticky přizpůsobuje svoji propustnost vodní páry. Byla speciálně vyvinuta pro všechny typy novostaveb, nicméně je silně doporučována také pro rekonstrukce vyžadující izolaci nad krokvemi.

VÝROBKY A SLUŽBY SPOLEČNOSTI DUPONT

 • tyvek-airguard-thumbnail

  Tyvek® AirGuard® Smart

 • AirGuard® Reflective

  DuPont™ AirGuard® Reflective je nízkosálavá izolace, která může v kombinaci se vzduchovou mezerou zvýšit tepelný komfort odrážením až 95 % sálavého tepla zpět do budovy.

 • AirGuard® Sd5

  DuPont™ AirGuard® Sd5 je pevná průhledná parozábrana, která zlepšuje vzduchotěsnost prostřednictvím snižování tepelných ztrát prouděním a úniku vzduchu, a také minimalizuje riziko kondenzace v prostoru izolace střechy a stěn.

 • Butylová páska Tyvek®

  Butylová lepicí páska DuPont™ Tyvek® zajišťuje vlhkotěsné a vzduchotěsné spoje difuzních fólií Tyvek® nebo parozábran AirGuard® a široké řady materiálů.

 • Oboustranná páska Tyvek®

  Oboustranná lepicí páska DuPont™ Tyvek® je zdokonalená těsnicí páska, která spojuje všechny fólie Tyvek® a hladké povrchy a účinně těsní přesahy fólií.

 • Metalizovaná páska Tyvek®

  Metalizovaná páska DuPont™ Tyvek® je jednostranná odrazivá vodotěsná lepicí páska, která se používá pro utěsnění překrytí střešních difuzních fólií Tyvek® Solid Silver a parozábran DuPont™ AirGuard®.

 • AirGuard® Sd23

  AirGuard® Sd23 je vysoce jakostní transparentní parozábrana se špičkovou mechanickou pevností.

 • Akrylová páska Tyvek®

  Akrylová lepicí páska DuPont™ Tyvek® je ideální jednostranná páska pro opravy menších poškození fólií nebo pro zajištění spolehlivého přechodu kolem oken a potrubí. Zajišťuje pevné a trvanlivé spoje a je vhodná pro použití s většinou produktů Tyvek® a AirGuard®.

 • Páska na fasády Tyvek® UV Facade

  Páska Tyvek® UV Facade je jednostranná lepící UV páska, která je určena pro použití s fóliemi Tyvek® UV Facade pro zajištění odolného utěsnění překrytí, prostupů a spojů.

INFORMACE A NÁMĚTY