DuPont™ Tyvek® UV Facade použitý pro Malmaison Hotel v Aberdeenu                      

Tyvek® UV Facade specified for the Malmaison Hotel, Aberdeen
Photo Simon Price for DuPont

Architekti z ateliéru CuriousArchitecture navrhli elegantní žulovou fasádu pro hotel Malmaison v Aberdeenu. Při realizaci tohoto projektu použili materiál DuPont™Tyvek® UV Facade, poskytující spolehlivou a dlouhotrvající ochranu konstrukce.

Nový typ membrány DuPont™Tyvek® UV Facade, určený především pro otevřené fasády, obsahuje funkční vrstvu, která je větrotěsná, odolává vodě a zároveň umožňuje prostup par. Navíc je odolná vůči UV záření a běžnému opotřebení. DuPont™ Tyvek® UV Facade představuje průkopnické řešení, které přináší architektům prostor pro kreativitu a zároveň zaručuje maximální konstrukční stabilitu.

Projekt s celkovým rozpočtem 8 250 000 £ a zastavěnou plochou asi 500 m2 poskytuje kvalitní ubytování a příslušenství včetně restaurace, baru, lázní a sportovního centra. „Aberdeen je město převážně vybudované ze žuly,“ vysvětluje architekt projektu Kenny Stephen, „proto bylo naším záměrem použít žulové obklady také u této nové realizace. A protože se jedná o otevřený fasádní systém, bylo důležité vybrat materiál, který by odolal klimatickým vlivům.“

DuPontTM Tyvek® UV Facade získal certifikát CE v souladu s normou EN 13859-2. Po náročném vývoji a testování (včetně vystavení materiálu UV záření po dobu 5000 hodin) dospěli odborníci firmy DuPont k závěru, že DuPontTM Tyvek® UV Facade je schopna chránit izolace a konstrukce za pláštěm (s mezerami mezi předsazenými fasádními prvky o šířce 20 mm) po velmi dlouhou dobu. Pokud je instalace realizována v souladu s podmínkami uvedenými v technickém listu, poskytuje společnost DuPont 10letou záruku na tento materiál.

DuPont™ Tyvek® UV Facade bears the CE mark in accordance with EN 13859-2. After an extensive development and rigorous testing process (including 5,000 hours of simulated permanent exposure to UV radiation), DuPont™ Tyvek® UV Facade was found to be capable of protecting the insulation and the structure behind open jointed cladding for a very long time.