Vývoj materiálu Tyvek® je neustálým hledáním dokonalosti

DuPont-Tyvek-Evolution

Vývoj materiálu Tyvek®  přinesl difuzní fólie DuPont™ Tyvek® do popředí v oblasti inovací konstrukčních a stavebních materiálů na více než půl století. Od uvedení produktu Tyvek® v roce 1955 až po dnešní hledání budov s nulovou spotřebou energie neustále vyvíjíme nová vědecká řešení, která trvale podporují oblast stavebnictví po celém světě.

Časová osa vývoje produktu Tyvek® Evolution

1955: Objevení netkaného vlákna Tyvek®

1967: Společnost DuPont otevírá svoji první výrobní linku ve Virginii, USA. Nové revoluční použití zahrnuje zdravotnické obalové materiály a ochranné oděvy.

1988: Společnost DuPont otevírá svoji druhou výrobní linku pro materiál Tyvek® v Lucembursku. Toto zařízení je certifikováno dle ISO 14001 v roce 2004 a dle ISO 9001 v roce 2008.

1990: Tyvek® spouští novou kategorii v oblasti stavebnictví: podstřešní difuzní fólie – příznivá alternativa asfaltové fólie,  která poskytuje vyšší izolační schopnosti budov bez zvýšení tloušťky izolačního materiálu.

Vývoj materiálu Tyvek® se zrychluje

2005: Tyvek® je první výrobce, který požádal o CE značku pro celou svoji řadu produktů. Více než 25 produktů bylo vyvinuto tak, že splňují stavební předpisy jednotlivých zemí.

2006: Pro splnění přísnějších stavebních předpisů pro energetickou účinnost představuje Tyvek® novou generaci metalizovaných difuzních fólií a parozábran (Tyvek® Reflex, Tyvek® Enercor® Roof & AirGuard® Reflective). Jejich technologie kombinuje v rámci jednoho produktu vysokou kapacitu rozptylu vlhkosti a povrch s vysokou odrazivostí.

2008: Tyvek® UV Facade reaguje na nové trendy pro provětrávané fasády. Nabízí dlouhodobou odolnost pro otevřené fasády a systémy chránící proti dešti.

2009: V rámci hledání optimální vzduchotěsnosti představuje společnost DuPont řadu zdokonalených pásek Tyvek®, které napomáhají snižovat nekontrolovaný únik vzduchu obvdovým pláštěm budovy. Originální příslušenství Tyvek® zajišťuje kompatibilitu s difuzními fóliemi Tyvek® a parozábranami AirGuard® pro zajištění dlouhodobé účinnosti a trvanlivosti.

2012: Bezpečnost je hlavním cílem společnosti DuPont –­ a prostřednictvím samozhášecích fólií Tyvek® FireCurb™ povyšuje společnost ochranu na zcela novou úroveň. Nový výrobek používá patentovanou technologii, a přidává tak do obsáhlého seznamu výhod produktů Tyvek® samozhášecí vlastnosti. Po vzplanutí zajistí difuzní fólie Tyvek® FireCurb™ samozhasnutí ohně, a brání tak rozšíření požáru. Samozhášecí povrch bez použití halogenů zásadně snižuje možnost tvorby kapek a snižuje kouřivost, a také má pouze minimální vliv na prověřené vlastnosti materiálu Tyvek®.

Patentovaná technologie Tyvek® FireCurb™ umožňuje klasifikaci ohnivzdornosti až do evropské třídy B, a to jak pro volně zavěšené aplikace, tak i pro instalace na minerální vlně, což většina běžných vícevrstvových difuzních fólií nemůže zaručit.

Byl také představen další nový produkt – AirGuard Smart®. Byl navržen jako doplněk parozábran DuPont™ AirGuard® a jako vzduchotěsná vrstva pro regulaci vodní páry se přizpůsobuje změnám vlhkosti a chrání konstrukce před rizikem kondenzace během období vysušování.

Ve společnosti DuPont jsme zavázáni k neustálému vývoji a prezentacím nových vědeckých řešení, která podporují trvalý růst a splňují nové stavební předpisy a evropské směrnice týkající se energetické účinnosti budov.

Úspěch produktů Tyvek® je založen na jedinečném procesu zpracování za použití technologie netkaných vláken – a více než 20 letech zkušeností na trhu podkladních pásů od společnosti známé svým průkopnictvím, inovacemi a závazkem ke zvyšování kvality a etickému jednání.