Corian® pro venkovní obložení

Venkovní obklady

Architektura objevuje krásu pevných povrchových materiálů DuPont™ Corian® pro venkovní použití: Jejich pomocí vytvoříte úžasná venkovní řešení.

 

Prakticky neomezená designová flexibilita

Popusťte uzdu své fantazii díky inspirativní škále barev a provedení venkovních obkladů. Vytvářejte přesné tvary a textury přesně dle potřeb vašeho návrhu. Pro efekt osvětlení využijte naše průsvitné barvy a jednoduché podsvícení.

 

Krása ruku v ruce s univerzálností

Venkovní obklady Corian® jsou odolné a snadno udržovatelné, a tedy stejně tak praktické jako krásné. Jsou odolné a fungují jako ochrana před deštěm, díky čemuž přispívají k větší energetické účinnosti a udržitelnému stavu budovy. Vybraná škála odstínů fasád přináší vynikající stálost barev. Pohlcují pouze málo vlhkosti a jsou odolné vůči skvrnám, znečišťujícím látkám v prostředí, vlhkosti, mrznutí i tání.

Venkovní obkladový materiál Corian® má také téměř neviditelné spoje a lze jej snadno obrousit a vyčistit a obnovit tak jeho původní vzhled. Dokonce i graffiti z něj lze odstranit běžným tlakovým mytím s jemně abrazivním čisticím prostředkem.

 

Správná volba pro fasády

Materiál Corian® lze šikovně vyrobit tak, aby vyhovoval celé řadě architektonického použití, včetně krytů sloupů, podhledů říms a mnoha dalších detailů běžných v úpravě exteriéru. S obklady Corian® můžete vytvářet složité tvary, ale nemusíte řešit vysokou hmotnost ani náklady jako v případě běžných materiálů. Z materiálu Corian® lze také vytvořit parapety, kryty, rohy a další části vystavené působení vody, a redukovat tak místa spojů a oblasti, kde hrozí posun nebo prosakování.

 

Certifikáty

Kromě testů funkčnosti získal tento materiál řadu místních certifikátů, které potvrzují vhodnost jeho použití v podobě venkovních obkládacích panelů pro větrané fasády.

  • Evropské technické schválení ETA-13/0377 (European Technical Approval)
  • Certifikát od francouzského institutu CSTB: "Avis technique" ATEC 2/16-17-42. Včetně testů ISO 4892-2 (zrychlené stárnutí), EN14509 (test vlhkosti), ISO 10545-12 (odolnost pro mrazu/tání)
  • Seismická certifikace dle nového protokolu NF P 06-013 z roku 2013
  • Anglický certifikát: CWCT 2012/050 ze srpna 2012, včetně testů vodotěsnosti, testů odolnosti proti větru při nárazu měkkým a tvrdým tělesem
  • Aprobata Techniczna ITB AT-15-2465/2012 pro Polsko (omezená výška budovy 25 m dle ministerstva regulace infrastruktury)

Média

VIEWING: