DuPont™ Corian® se stává pevným povrchovým materiálem s nejširším osvědčením pro opláštění budov

Hotel Seeko’o v Bordeaux ve Francii, projekt: ateliér King Kong Architects; foto: Arthur Pequin, všechna práva vyhrazena.
Hotel Seeko’o v Bordeaux ve Francii, projekt: ateliér King Kong Architects; foto: Arthur Pequin, všechna práva vyhrazena.

High-tech povrchový materiál DuPont™ Corian® způsobil revoluci ve světě interiérového designu a vnesl novou vlnu inovací i do architektury. Stal se pevným povrchovým materiálem s největším počtem osvědčení pro opláštění budov.

V současné době je DuPont™ Corian® v Evropě, na Středním východě a v Africe držitelem těchto osvědčení:

  • certifikát Avis Technique ATEC 2/11-1472, včetně testu urychleného stárnutí dle ISO 4892-2, zkoušky vlhkosti dle EN 14509 a testu odolnosti při střídání cyklu mráz–tání dle ISO 10545-12
  • seizmické osvědčení dle nového protokolu 2013 NF P 06-013 od francouzského institutu CSTB
  • certifikát anglického centra CWCT 2012/050 ze srpna 2012, včetně testů vodotěsnosti, větruodolnosti a odolnosti proti nárazu do měkkých a tvrdých předmětů
  • Evropské technické schválení ETA-13/0377
  • certifikát Aprobata Technizna ITB AT-15-2465/2012 pro Polsko (pro budovy do výšky 25 metrů vydaný Ministerstvem pro regulaci infrastruktury)

V USA prošel DuPont™ Corian® úspěšně řadou základních testů, osvědčujících jeho kvality pro opláštění budov. Patří mezi ně zkoušky odolnosti při střídání cyklu mráz–tání, normy ASTM osvědčující odolnost materiálu vůči látkám z vnějšího prostředí, testy požární odolnosti NFPA a zajištění ochrany proti poškození. Informace o těchto zkouškách a osvědčeních jsou k dispozici na vyžádání od společnosti DuPont.

Společnost DuPont je průkopníkem v použití pevného povrchového materiálu k fasádním účelům. V roce 2007, po letech rozsáhlého výzkumu a vývoje a intenzivního testování v laboratořích DuPont, došlo k prvnímu významnému komerčnímu využití tohoto materiálu na opláštění světoznámého hotelu Seeko’o ve francouzském Bordeaux. Po něm následovalo obří kongresové centrum a rezidenční věž v Abidjanu na Pobřeží slonoviny a řada dalších projektů v Evropě, na Středním východě a v Africe. Fasády z DuPont™ Corian® najdete i v dalších zemích – v Indii, Brazílii, Japonsku, Koreji, Austrálii a Číně.

DuPont™ Corian® má i největší počet osvědčení pro interiérový design. DuPont™ Corian® (celý sortiment nebo jednotlivé produkty) obdržel významná nezávislá ocenění za přínos k životnímu prostředí (např. GreenGuard®, NAHB North American Builders Association, U.S. Green Building Council’s LEED® Green Building Rating System, Scientific Certification Systems a Ecospecifier). I za svou hygieničnost získal osvědčení prestižních nezávislých institucí (např. NSF International v USA, The Royal Institute of Public Health ve Velké Británii a LGA QualiTest v Německu).

Kromě toho byly ekologické řídicí systémy všech provozů společnosti DuPont, které vyrábějí DuPont™ Corian®, certifikovány dle ISO 14001. Navíc tyto podniky prostřednictvím minimalizace, znovuvyužití a recyklace vedlejších výrobních produktů a odpadu na základě dlouhodobého zlepšovacího programu snížily svůj skládkovací status na nulu.

DuPont™ Corian® pro opláštění budov (External Cladding, EC) nabízí prvotřídní estetické vlastnosti a zároveň mimořádnou kreativní pružnost, odolnost a spolehlivost. Proto je ideálním materiálem pro panelové fasádní systémy. Je to pevný, homogenní a celistvě probarvený materiál, který se ve formě libovolně velkých desek dokonale hodí pro vytváření velkých, hladkých vertikálních ploch bez viditelných spár. Kromě toho nabízí nepřeberné množství inspirativních dekorativních možností – od trojrozměrných textur přes CNC řezání a frézování až po různé křivky, intarzie a dramatické světlené efekty. Spojením inovativního designu a technického pokroku vzniklo na celém světě již na 70 projektů, které úspěšně využívají předností deskových obložení DuPont™ Corian®. Zahrnují fasády veřejných budov, soukromých rezidencí, komerčních budov, ubytovacích a stravovacích kapacit a zdravotnických zařízení. Každá z těchto staveb je unikátní svým vzhledem i účelem.