"MY LITTLE HERO"

DuPont-Corian-My-little-Hero1
Vizualizace kolekce „MY LITTLE HERO“; autor: Lenka Súkupová; všechna práva vyhrazena.

„MY LITTLE HERO“ je unikátním projektem společnosti ELTON hodinářská a.s., tradičního výrobce českých náramkových hodinek PRIM a společnosti DuPont ČR, který volně navazuje na projekt “Grafické hodiny” s předními českými designéry, který byl představen v roce 2011 na Designbloku.

Tentokrát stojí za projektem designérka Lenka Súkupová, která vytvořila ojedinělou kolekci dětských nástěnných hodin z moderního materiálu DuPont™ Corian®. Hodiny jsou určeny nejen pro dětské pokoje, ale také pro školy, školky, dětská centra a dětská oddělení fakultních nemocnic. Autorku zejména v tomto případě inspiroval fakt, že každý malý pacient, který musí nedobrovolně trávit čas v nemocnici nebo u lékaře, je hrdina. „Čas zde plyne velmi pomalu a děti se proto intenzivněji ve svých přáních, pocitech a snech ztotožňují se svými imaginárními hrdiny, kteří mu pomáhají překonat krizovou situaci. A právě tuto skutečnost jsme primárně zohlednili hned na počátku navrhování této řady nástěnných hodin,“ říká designérka Lenka Súkupová. 

Základ kolekce „MY LITTLE HERO“ tvoří velkoformátové barevné nástěnné hodiny o průměru 320 mm s názvy jako PIRÁT, INDIAN, ZORRO, BOY a LILLY. Jsou vyrobeny ze špičkového, hygienicky nezávadného high-tech materiálu DuPont™ Corian® s nejpřísnějším atestem, který se používá nejen v designu, ale i v architektuře. Svým zpracováním nabízí neomezenou rozměrovou variabilitu a širokou škálu barevných odstínů. „Troufáme si tvrdit, že kolekcí velkoformátových dětských nástěnných hodin „MY LITTLE HERO“ vznikl produkt, zohledňující přání a potřeby dětí. Jejich design však zároveň splňuje vysoké požadavky na vkusný doplněk interiérů určených pro děti. Také tím se naše hodiny odlišují od většiny produkce, kterou dnes nacházíme v nabídce běžných obchodů,“ dodává Jiří Helikar, předseda představenstva společnosti ELTON hodinářská.