DuPont™ Corian® přináší inovaci, eleganci a funkčnost na fasádu budovy 

DuPont-Corian-Palitra_RU
Materiál DuPont™ Corian®, známý svou jednoduchostí použití a estetičností při sestavování, byl použit na stavbě rezidence Palitra v Baku, Azerbajdžán

Materiál DuPont™ Corian®, známý svou jednoduchostí použití a estetičností při sestavování, byl použit na stavbě rezidence Palitra v Baku, Azerbajdžán. DuPont™ Corian® byl vybrán na fasádu jako inovativní materiál. Elegance a funkčnost tohoto materiálu dodává rezidenci čistou krásu a příhodnost. Zmíněný projekt je tvořen 26 byty s celkovou plochou 42 000 m2. Rezidenci Palitra navrhl architekt Ilgar Baylarov. Její první 4 podlaží zabírají kanceláře, další patra budou sloužit jako rezidenční prostory. 

Jako preferovaný barevný odstín byl upřednostněn ledovcově bílý DuPont™ Corian® Glacier White. Na oba pilíře budovy, na fasádu a střešní obložení balkónů bylo použito 752 desek Corian® Glacier White.

Podle Azara Mahmudova, správce rezidence Palitra, byl DuPont™ Corian® upřednostněn především kvůli odolnosti Corianu® proti ultrafialovému záření. Jako materiál, který dává budově dlouhodobou eleganci a funkčnost, patří mezi další důvody jeho použití vynikající trvanlivost a narůstající hodnota při aplikaci v tomto rezidenčním projektu.