Nápady z materiálu Corian® pro inovace v návrzích interiérů

Povrchový materiál Corian® umožňuje popustit uzdu vašim nápadům, protože nabízí nekonečné možnosti pro efekty osvětlení a textur
Kuchyně Origami, Amr Helmy Designs, design – Karim Rashid; fotografie – Amr Helmy Designs

Nápady na designovou tvorbu z povrchového materiálu Corian®

Architekti a designéři po celém světě si povrchového materiálu DuPont™ Corian® cení především jako všestranného designového materiálu, který dokáže vdechnout jejich nejodvážnějším kreativním představám život.

Využitím neobyčejných vlastností materiálu Corian® – například průsvitnosti, zářivých barev, jedinečných možností tepelného tvarování – mohou kreativci přijít s ještě nápaditějšími využitími tohoto všestranného materiálu do moderních designových prvků. Ve společnosti DuPont chceme i nadále spolupracovat s architekty a designéry, abychom mohli tvůrčí komunitě poskytovat dynamická a udržitelná řešení pro design současnosti.

Kuchyně, Regba, výstava Casa, 2009, Tel Aviv, projekt – C.B. Chernobilski Group; fotografie – Regba
Hotel Sofitel Brussels Le Louise, Belgie, projekt – Antoine Pinto; fotografie – Sofitel
Kuchyně Black Pepper, TM Italia, grafické dekorace – Nicoletta Bertolissi; fotografie – TM Italia

Barvy bez hranic

Jasné, odvážné, syté a plné odstíny, jemné odstíny bílé a přirozených tónů, pastely, zemité odstíny, černé a tmavé barvy, vlastní barvy doplňující poskytnuté vzorky – s kompaktním povrchem Corian® získáte širokou paletu možností pro váš bytový design. Řadu barev materiálu Corian® lze vylepšit úžasnými efekty: žilkování, průsvitnost nebo několik stupňů zrnění.

Vlnící se organické křivky

Vlnité křivky jsou v designu žádoucí stejně jako v běžném životě, neboť umějí navodit dramatickou, smyslnou atmosféru. Do prostředí vnáší pocit tepla a umožňují vytvářet ergonomicky bezpečný prostor. Díky možnosti tepelného tvarování lze pomocí tohoto povrchu tvořit rozličné tvary nebo jej opracovat jako dřevo a vytvořit dokonale oblé hrany. Díky tomu mohou designéři do svých návrhů interiérů svobodně vnášet inovativní designové prvky.

Efekt průsvitného světla

Při koupeli v osvětlené místnosti tento material vyzařuje průsvitný jas i hloubku a navozuje téměř nadpozemskou atmosféru. Průsvitné barvy jsou dostupné v různé hustotě, takže designéři získají další prostor pro experimentování.

Textura a vzory

Propracované návrhy lze vyrýt do kompaktního povrchu Corian® dle přesných údajů pomocí strojů CNC. Navíc je možné na povrchu tohoto materiálu vytvořit pomocí formování plastické textury a vzory. Tyto moderní technologie umožňují designérům upravit povrch svého návrhu způsoby, které byly dříve nemyslitelné.

Obložení vnitřních stěn

Nástěnné obkladové materiály DuPont™ Corian® mohou interiér proměnit jako žádné jiné. Lze je propojit pomocí téměř neviditelných spojů a vytvořit nenápadné pozadí pro všechna prostředí – „bílé plátno“, které lze přizpůsobit pomocí moderních technologií – umožňuje designérům dodat obložení stěn a svislým designovým prvkům jedinečný styl a myšlenku.

Venkovní obklady Corian®

Řada barev Corian® se vyznačuje výjimečnou stálostí. Díky nízké absorpci vlhkosti a odolnosti vůči znečištění z okolního prostředí, vlhkosti, mrznutí a tání zůstanou obklady Corian® elegantní a homogenní i při působení těchto vlivů.

Smyslová stránka materiálu Corian®

Ať už požadujete povrchový materiál Corian® v barvě nebo v tlumeném provedení, s rovnými či oblými hranami, jeho elegantní jednolitost lahodí oku a hedvábná jemnost láká k doteku. Designéři jsou si těchto smyslových vlastností dobře vědomi a kombinují produkty Corian® s osvětlením, díky kterému jejich skryté hloubky ještě více vyniknou. Tvoří hmatové sochy a fascinující designové instalace, které diváka zcela okouzlí. Díky tomu se mohou spojit s publikem po celém světě.

Moderní technologie

Díky technologii optického vlákna se obkladový materiál DuPont™ Corian® proměnil v obrazovku, přes kterou je možné pozorovat světlo i pohyb. Zapojení počítačových technologií vneslo do návrhů interiérů další možnosti. Corian® se v dnešní době využívá také k vytvoření multimediálních systémů pro domácnosti a specializované pracovní stanice v komerčním prostředí, jejichž součástí je obrazovka a ovládací prvky.

Jednolitý vzhled

Ve velkém měřítku nabízí Corian® klasický vzhled a působivost, neboť se podobá mramoru nebo antickému kameni. Jeho plynulé linie a výjimečná pevnost jej činí ideální volbou pro jednolité struktury, jako jsou pilíře, velké stěny nebo abstraktní sochy. Barevné lepidlo DuPont Joint Adhesive propojí Corian® bez nápadných spojů, takže je možné vytvořit hladký povrch a velké plochy, které vypadají jako vyrobené z jediného kusu.

Skvěle ladí s dalšími materiály

Žádný materiál není osamocen a často je to právě kombinace různých materiálů, která designový prvek činí zapamatovatelným. DuPont™ Corian® výborně doplňuje širokou řadu dalších materiálů pro bytový design, a to jak po stránce vzhledové, tak po stránce praktického využití. Přirozeně ladí s jakýmkoli kovem, dřevem, sklem nebo přírodním kamenem. Skvěle vypadá na pozadí vašeho designového prvku, ale také jako jeho hlavní součást.