Výživa a prevence chorob zvířat

Kvalitnější krmiva vyrobená bezpečněji a udržitelněji

Do roku 2050 se celosvětová produkce potravin téměř zdvojnásobí, což bude mít za následek prudký nárůst poptávky po cenově dostupných masných produktech. Odpověď na tento problém společnost DuPont vidí ve výživných krmivech a biologicky bezpečných řešeních.

Jako průkopník vývoje krmných doplňků vypracovala společnost DuPont celou řadu úspěšných řešení pro krmiva, která vedou ke kvalitnějším masným produktům i výraznému zlepšení výživy a zdraví zvířat. Mnoho řešení nabízených společností Danisco Animal Nutrition má pozitivní dopad na životní prostředí, zatímco jiná řešení přispívají k rovnoměrným přírůstkům na váze, snižování závislosti na antibiotikách a zvyšování schopnosti zvířat vstřebávat výživné látky z krmiva.

Nejúčinnější formou ochrany je vyloučení choroboplodných organismů z okolí zvířat, zejména těch, která se chovají moderními metodami. Společnost DuPont přináší špičkové biologicky bezpečné produkty, vyvinuté speciálně k prevenci chorob a kontrole v chovech hospodářských zvířat, rybích sádkách a skladištích.

Výrobci krmiv pro domácí zvířata se mohou spolehnout na naše znalosti antioxidantů, antimikrobiálních látek, emulgátorů, enzymů a probiotických kultur. Nabízíme řešení zajišťující čerstvost po celou dobu skladovatelnosti, zvýšení efektivity nákladů a zpracování a optimalizaci struktury, chuti a výživových vlastností.

Společnost DuPont koupila v roce 2011 společnost Danisco, čímž ještě více posílila svou roli celosvětové jedničky na poli výživy, zdraví a biovědy v průmyslu.