Naše webové stránky používají soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout lepší možnosti a online služby. Budete-li pokračovat, vyjádříte tak svůj souhlas s tím, abychom používali soubory cookie v souladu s Prohlášením o ochraně osobních údajů.

Bezpečnost a ochrana

Pokračujeme v dvousetleté tradici programu Bezpečnost a ochrana

Míra industrializace po celém světě stále stoupá, a tak společnost DuPont neustále zdokonaluje své materiály a zpřísňuje své normy, aby nás uchránila před zraněním i v těch nejsložitějších podmínkách.

Nárůst populace, všudypřítomný tlak, sílící konflikty, nepřátelské prostředí... právě tak vypadá realita života v dnešním světě. A právě proto společnost DuPont přistupuje k zajišťování bezpečnosti a ochrany tak odpovědně. Navrhujeme inovace a ve spolupráci s jinými společnostmi, vládami států, průmyslovými výrobci a akademickými pracovníky vyvíjíme a testujeme množství funkčních materiálů, jako je kupříkladu aramidové vlákno DuPont™ Kevlar®, které zaručuje ochranu před střelnými a řeznými ranami, materiál DuPont™ Tyvek®, jenž se používá k ochraně před poraněním v průmyslových provozech,   materiál DuPont™ Tychem® používaný za účelem ochrany při úniku chemikálií či chemickém útoku, či ohnivzdorné vlákno DuPont™ Nomex®.

Stále také zpřísňujeme své normy. Přispíváme tak ke zvyšování úrovně kultury a bezpečnosti na pracovištích, jenž je nezbytným předpokladem pro další rozšiřování průmyslové výroby. O transformaci pracovišť a pracovní kultury se stará naše divize Sustainable Solutions Dělá vše pro to, aby byly továrny po celém světě co možná nejbezpečnější, nejproduktivnější a nejšetrnější vůči životnímu prostředí. Podobný cíl mají i naši bezpečnostní poradci, kteří zákazníkům pomáhají zvýšit produktivitu, školí jejich zaměstnance a snaží se všemožně minimalizovat rizika.

Problémy související s bezpečností lidí samozřejmě nemůže vyřešit jediná společnost. Ta naše ovšem jasně dokazuje, že pokud spojíme své síly, šance, že jednou budeme žít na poměrně bezpečném místě, se může reálně zvýšit.

NOVINKY

PŘÍPADOVÉ STUDIE

INFORMACE A NÁMĚTY

 • Protože při použití materiálu Tyvek® poznáte rozdíl

  Dotknete-li se kteréhokoli oděvu z uceleného sortimentu produktů DuPont ™ Tyvek®, okamžitě si všimnete rozdílu. Textilie Tyvek®, která je opatřena antistatickou úpravou, je jedinečný a všestranný materiál, který je houževnatý a výjimečně netřepivý, přesto však mimořádně lehký a měkký. Je prodyšný pro vzduch i vodní páru, přesto však odpuzuje kapaliny a aerosoly na vodní bázi, jakož i jemné částice a vlákna.

 • Planning for large-scale clean-ups

  A clean-up operation can take many forms and it is this need for readiness against a multitude of possible events that presents one of the biggest challenges to the emergency planner.

 • Environmental Emergency and Other Large Scale Clean-ups

  Environmental disasters and emergencies can be either man-made or the result of natural phenomena but in either case they almost invariably necessitate a rapid and effective response if the human and environmental impacts are to be mitigated and rectified.

 • Profesor Tytonius a ochranné oděvy Tyvek®

  Společnost DuPont představuje profesora Victora Tytonia, kybernetického vědce, který se specializuje na téma ochrany pracovníků a protichemických ochranných oděvů a materiálů.

 • Ochrana čistých prostorů pomocí oděvů Tyvek®

  Účinná kombinace ochrany osob a produktů v čistých prostorech.

 • Výběr správné protichemické ochranné kombinézy typu 4

  Online školení poskytovaná divizí Personal Protection společnosti DuPont vám pomohou při výběru protichemické ochranné kombinézy typu 4.

 • Vynikající úroveň nepropustnosti pro chemikálie

  Nezávislé testy potvrzují, že ochranné oděvy vyráběné z materiálu DuPont™ Tyvek® poskytují vynikající úroveň nepropustnosti pro chemikálie.

 • Oblékání a svlékání

  Zjistěte další informace o správných postupech pro oblékání a svlékání osobních ochranných kombinéz.

 • Bezpečná práce v oblastech s rizikem výbuchu

  Zjistěte, proč je třeba, aby byly ochranné prostředky certifikovány pro použití v potenciálně výbušné atmosféře, v tzv. „ex-zónách“, a jak mohou textilie DuPont™ Tyvek® a DuPont™ Tychem® pomoci chránit pracovníky v těchto oblastech.

 • Průvodce společnosti DuPont pro výběr osobní protichemické ochrany

  Pracovníci mohou být vystaveni velkému množství rizik: od chemikálií, prachu, radioaktivních částic, vláken, dioxinů a maziv po biologické a fytosanitární látky. Společnost DuPont pomáhá bezpečnostním technikům s výběrem OOP a poskytuje vysoce kvalitní ochranné protichemické oděvy.

 • Ochrana před kontaminací cytostatiky pomocí oděvů Tyvek® a Tychem®

  Kromě toho, že poskytují ochranu produktů, splňují oděvy Tyvek® a Tychem® také požadavky na zařazení jako prostředky kategorie III pro ochranu osob před chemikáliemi.

 • Průvodce společnosti DuPont zhodnocením chemického rizika

  Při výběru ochranného protichemického oděvu je třeba zvážit více ochranných potřeb. Aby bylo možno poskytnout pracovníkům v průmyslových provozech bezpečný a pohodlný ochranný oděv, který vyhovuje normám, je nezbytné důkladně zhodnotit riziko.