Výroba trvale udržitelné energie v Masdaru v Abú Dhabí

I když se využívání solárních technologií a energie rychle rozšiřuje po celém světě, komplexní použití v rámci celých měst doposud nejsou zcela běžná. Masdar, ohromující nový projekt zaměřený na získávání energie z obnovitelných zdrojů v Abú Dhabí, je živoucí laboratoří, jejímž cílem je dosažení nulové uhlíkové stopy implementací ekologických technologií na úrovni města.

Hnací silou projektu Masdar je stát se Silicon Valley čisté technologie. Z hlediska architektury se zde snoubí starověké arabské metody chlazení, jako jsou vyvýšené úzké klikaté uličky, s tím nejmodernějším, co rychlá doprava aktuálně nabízí – elektrickou kyvadlovou dopravou, která se řídí sama.

Jelikož Masdar potřeboval pomoc s řešením napájení tohoto příkladného projektu, využil služeb společnosti Suntech, která je největším světovým výrobcem silikonových solárních modulů. Projekt vyžadoval dodání tisíců panelů a společnost Suntech se při jejich výrobě obrátila na společnost DuPont s žádostí o dodání řady zásadně důležitých solárních komponent k zajištění maximální efektivity a spolehlivosti. Tato spolupráce již přinesla první ovoce. Masdar v současnosti spotřebovává pouze 40 % energie, kterou vyprodukuje, a nadbytek dodává do hlavní elektrické sítě v Abú Dhabí.

Na projektu se podílela společnost
Suntech Power